Herkese merhaba,

Bu hafta itibariyle başlayacağımız yeni haber bültenimize hoş geldiniz! Bu bültenlerle size haftalık olarak Brazilian Jiu Jitsu ve MMA dünyasındaki son haberleri, röportajları, kendinizi geliştirebileceğiniz antrenman önerilerini, Brazilian Jiu Jitsu ve MMA tarihinin efsane maçlarını, yeni kimono ve spor markalarını, ünlü dövüşçüleri ve yaşam tarzlarını, yeni etkinlikleri, kısacası kendi dünyamıza dair olup bitenler ve başka bir çok bilgiyi paylaşacağız. Tek yapmanız gereken bu bültene mail adresinizle kayıt olmak. Gelişmelerden haberdar olmak için bizi takipte kalın! #corvosnewsletter

HAFTANIN HABERLERİ

Geçtiğimiz günlerde 23 Nisan’ı geride bıraktık. Ulusal egemenliğimizin 100. yılını kutladığımız bu günde Covid-19 virüsü sebebiyle kutlamalarımızı ülke genelinde evlerimizde gerçekleştirdik. 23 Nisan’ın ve hayatlarımızın her daim baş rolünde olan çocuklar için baş antrenörümüz Burak Değer Biçer’in yazdığı “Çocuklar için Brazilian Jiu Jitsu” başlıklı yazıya buradan ulaşabilirisiniz.

Bu haftanın gündemindeki bir başka konu Pazar günü UFC Fight Pass’te yayınlanacak Submission Underground 13’ün ana kartında dövüşecek olan Craig Jones ve Vinny Magalhaes. SU aynı zamanda ünlü ve olaylı MMA dövüşçüsü Chael Sonnen’in organizasyonu. Sonnen Pandemi sebebiyle dünya genelinde sokağa çıkma yasağının yaşandığı günlerde yaptığı duyuruyla yine herkesi hayretler içinde bırakmayı başardı. 

Vinny vs Craig

Jones ve Magalhaes’e gelecek olursak her iki dövüşçü de kendi isimleri altında birer efsane. Her ne kadar Craig Jones yeni tanınan bir dövüşçü olsa da Magalhaes özellikle 2000’lerin başlarına damga vuran ve adını oldukça dinamik ve heyecan verici tarzıyla duyuran efsane bir sporcu. Başarılı bir BJJ sporcusu olmasının yanı sıra UFC’den emekli olmuş bir MMA dövüşçüsü. UFC TUF 8. sezon finalisti ve kolay kolay pes etmemesi ile tanınıyor. 

Magalhaes’in rakibi Craig Jones ise Avusturalyalı bir sporcu ve uzmanlık alanı heel hook. Ancak Jones, dikkatleri üzerine ünlü müsabık sporcu Leandro Lo’yu Mata Leon ile submit ederek çekti.

Craig vs Lo Part1

Craig vs Lo Part2

Craig HL 

Bu maçta şans Craig Jones’tan yana gibi görünüyor çünkü kendisi yeni nesilin güçlü bir temsilcisi ve oldukça saldırgan bir sporcu. Fakat Covid-19 gündeminin yarattığı belirsiz ve kısıtlı ortamda kazananı belirleyecek faktör, kimin daha hazırlıklı olduğu ya da olabildiği olacaktır. 

Bu kartta aynı zamanda Eddie Bravo’nun öğrencisi olan Richie “Boogyman” Martinez’i Bellator FC dövüşçüsü Austin Vanderford’a karşı izleyeceğiz. Deneyimli MMA dövüşçüleri Gabriel Checco ve Jake Ellenberger de bu kartta izleyeceğimiz diğer dövüşçüler

Sevgi ve sağlıkla bir sonraki bültenimize dek bizi takipte kalın!