Eğitmenlerimiz 2017-02-21T19:47:35+00:00
Burak Değer BiçerKurucu & Baş Antrenör
1977 yılında Istanbul’da doğdu. Dövüş sanatlarına 10 yıl boyunca yaşadığı Amerika Birleşik Devletleri’nde Muay Thai ile başlayan Burak Değer Biçer, dövüş sanatları eğitmenliğine Tayland’lı Muay Thai ustası Ajarn Joao “Mickey” Penya’dan KRU sertifikası alarak 1998 yılında başladı. Brazilian Jiu Jitsu ile Amerika’ya yerleştiği 1993 yılında UFC sayesinde tanıştı ve zaman zaman çalıştığı Muay Thai akademisini ziyaret eden BJJ ve submission wrestlerlar ile çalışma fırsatı yakaladı. Orada yasadigi sure boyunca emniyet ve ordu mensuplarına, devlet kurumları ve özel güvenlik şirketlerine egitim verdi.

2001 yilinda Turkiye’ye donus yaparak egitmenlik kariyerini burada devam ettirdi. 2005 yilinda ders verdiği spor salonunda da öğretildiğini gördüğü Brazilian Jiu Jitsu’ya karsi duydugu sevgi ve merak ile Muay Thai egitmenligini tamamen durdurarak BJJ uzerine kendisini egitmeye basladi. Yurt disinda katildigi sayisiz kamp ve seminerler ile kendini geliştirmekle birlikte ulkemize ilk defa Brezilya ve baska ulkelerden davet ettigi egitmenlerle ve gerceklestirdigi organizasyonlarla Turkiye’de Jiu Jitsu’nun yayilmasini, taninmasini ve buyumesini sagladi. 2007 yilinda tum dunya tarafindan yarattigi sayisiz Brazilian Jiu Jitsu ve MMA dövüşçüleri ile taninan, gunumuzde kurulmuş tum takimlarin en degerli tohumlarini eken BRASA takiminin Turkiye temsilciligini aldi. Henüz mavi kuşak olduğu sırada Rio de Janeiro kentinde düzenlenen “Rio Buzios” turnuvasına katılarak sikletinde gümüş ve serbest siklette altın madalya kazanarak Türkiye’ye Brazilian Jiu Jitsu sporunda ilk madalyaları kazandırdı.

2010 yilinda kurdugu Corvos Combat, Turkiye ve Azerbaycan’in ilk BJJ ve MMA takimidir. Corvos Combat, yurtici ve yurtdisinda bulunan 20’den fazla temsilciligi ile bölgenin en hızlı büyüyen takımlarından biridir ve hala buyumeye devam etmektedir. Burak Değer Biçer, 2012 yilinda Rio de Janeiro’ya kamp için yaptığı seyahat sırasında Ricardo “Rico” Vieira’dan siyah kusagini alarak “Turkiye’nin ilk BJJ siyah kusagi” ünvanını kazanmıştır. 2013 yilinda Hollanda’da katildigi Grapplers Quest turnuvasinda Turkiye’nin ilk siyah kusak altin madalyasini kazanarak ülkemizde BJJ adına yine bir ilke imza atmıştır.

Katıldığı uluslarası turnuvalarda pek çok derecesi bulunan Burak Değer Biçer aynı zamanda One FC ve WFC gibi uluslararsı MMA organizasyonlarında kendisini kanıtlamış olan Ertan Balaban ve Saygid Guseyn Arslanaliyev gibi sporcuların da eğitmenliğini yapmıştır ve yapmaya devam etmektedir.

Ömer GuliyevCorvos Combat İstanbul Eğitmeni
1990 yılında Azerbaycan’ın Berde şehrinde doğdu. 2007’de İstanbul’a taşınarak İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünde lisans eğitimine başladı. 2009-2011 yılları arasında üniversitenin atletizm ve grappling takımında yer aldı. 2011’de Corvos Combat’ta Brazilian Jiu Jitsu eğitimine başladı ve 2015 yılı Şubat ayında Azerbaycan’ın Brazilian Jiu Jitsu’da ilk kahverengi kuşağı olarak Burak Değer Biçer tarafından derecelendirildi. Corvos Combat merkez akedemisinde eğitmenlik ve asistanlık yapmaktadır.

Başarıları: Bakü BJJ Şampiyonu (76 kg), Bakü Açık Siklet BJJ Şampiyonu, Azerbaycan Ulusal BJJ Şampiyonu (76kg), Azerbaycan Ulusal Açık Siklet Şampiyonu, Azerbaycan Hava Kuvvetleri Serbest Güreş Şampiyonu

Uğur Kürşad AğansoyCorvos Combat İstanbul Eğitmeni
1994 yılında İstanbul’da doğan Uğur Ağansoy savaş sanatlarıyla 12 yaşında Muay Thai ile tanıştı. Vuruş sporlarına olan ilgisi ile kendisini geliştirmek adına yaptığı araştırmalar neticesinde 2010 yılında Corvos Combat’ta MMA ve BJJ ile tanıştı.

Profesyonel olarak ilk MMA Maçına 2013 yılında Azerbaycan’da düzenlenen Azerbaycan vs Türkiye Pro Grappling & MMA turnuvasında çıktı. 2012 yılından beri profesyonel olarak Corvos Combat’ta eğitmenlik yapan Uğur 2015 yılında Burak Değer Biçer tarafından Brazilian Jiu Jitsu da kahverengi kuşak olarak derecelendirildi.

Kaan FazlaCorvos Combat Ankara Eğitmeni
1993 yılında İstanbul’da doğan Kaan uzun zamandır sürdürdüğü Kickbox eğitiminden sonra 2011 yılında Corvos Combat’ta BJJ ile tanıştı. 2013 yılında düzenlenen Türkiye Şampiyonası’nda kendi sikletinde gümüş, aynı yıl Bakü’de düzenlenen Azerbaycan Ulusal Gi & No Gi Şampiyonası’nda 2 altın madalya, 2014 yılında IBJJF (Uluslararsı Brezilya Jiu Jitsu Federasyonu) tarafından düzenlenen Moskova Şampiyonası’nda bronz ve No Gi’de altın madalya, 2015’te düzenlenen Russian Summer Cup’ta Advanced seviyesinde gümüş madalya kazandı. Lisans eğitimi için bulunduğu Ankara’da eğitmenlik yapmaya devam eden Kaan, Corvos Combat’ta yetişen ve Türkiye’nin uluslararsı herhangi bir Brazilian Jiu Jitsu turnuvasında yetişkinler grubunda şampiyon olan ilk sporcusudur.
Asena Melike AğansoyCorvos Combat Çocuk ve Kadın Eğitmeni
23 Ağustos 1991’de Istanbul’da doğan Asena Melike Ağansoy Brazilian Jiu Jitsu eğitimine 2012 yılında başladı. Kendisi de Burak Değer Biçer’in kahverengi kuşağı olan kardeşi Uğur Ağansoy tarafından BJJ ile tanıştırıldı ve 3 ay sonra bu spora duyduğu hayranlık ile tam zamanlı bir Brazilian Jiu Jitsu atleti olarak çalışma kararı aldı.

2013 yılında düzenlenen Türkiye Brezilya Jiu Jitsu Şampiyonası’nda ülkenin ilk bayan şampiyonu oldu. 2013 yılında IBJJF (Uluslararsı Brezilya Jiu Jitsu Federasyonu) tarafından düzenlenen Münih Şampiyonası’nda gümüş, 2014 yılında yine IBJJF tarafından Roma’da düzenlenen Avrupa No Gi Şampiyonası’nda bronz ve 2015 yılında UAEJJF (Birleşik Arap Emirlikleri Jiu Jitsu Federasyonu) tarafından Atina’da düzenlenen Yunanistan Ulusal Şampiyonası’nda 2 gümüş madalya ve 2016 Paris Şampiyonası’nda 2 altın ve 1 gümüş madalya sahibi olan Melike, 2016 yılında antrenörü Burak Değer Biçer tarafından Türkiye’nin ilk bayan Brazilian Jiu Jitsu kahverengi kuşağı olarak derecelendirildi.

Corvos Kids ve Self Defense programlarında eğitmenlik yapan Melike, 2016 yılında kazandığı Bilgi Üniversitesi Spor Yöneticiliği bölümünde lisans eğitimine devam etmektedir.

Erdem GencerCorvos Combat İzmir Eğitmeni
1988’de İzmir’de doğdu. Orta öğretimi boyunca bir çok spor ve savaş sanatları branşı ile ilgilendi. 2011 yılında Corvos Combat ve Burak Değer Biçer ile tanıştı. Yıldız Teknik Üniversitesi çevre mühendisliği bölümünden 2011 de mezun oldu ve İzmir’e dönerek İzmir’in ilk BJJ & MMA takımı olan Corvos Combat İzmir’i kurdu. 2013’de İtalyaya taşınarak bir yıl boyunca İtalya’nın en köklü takımlarından Tribe BJJ’in kurucusu ve İtalya’nın ilk BJJ siyah kuşak sahibi olan Federico Tisi ve profesyonel MMA dövüşcüsü Matteo Piran ile çalıştı. 2013 yılı sonunda İzmir’e döndü. 2015 yılında IBJJF (Uluslararsı Brezilya Jiu Jitsu Federasyonu) tarafından düzenlenen Münih Gi & No Gi Şampiyonası’nda 2 adet bronz, yine IBJJF tarafından aynı yıl düzenlenen Madrid Gi & No Gi Şampiyonası’nda da 2 adet bronz madalya kazandı. 2015’ de Milli Takım Antrenörü Remzi Musaoğlu ile Serbest güreş çalışmya başladı. Günümüzde aktif olarak Corvos Combat İzmir sporcularını yetiştirmekte ve müsabık olarak Türkiye’yi yurt dışında temsil etmektedir.
Mesut Özbek Corvos Combat İstanbul Eğitmeni
1995 yılında İstanbul’da doğdu. 2012’de Corvos Combat’ta Brazilan Jiu Jitsu ile tanıştı. Henüz lise eğitimine devam ederken eğitmen olma kararı alan Mesut 2013 yılında düzenlenen Türkiye Şampiyonası’nda kendi sikletinde şampiyon oldu. 2015 yılında UAEJJF (Birleşik Arap Emirlikleri Jiu Jitsu Federasyonu) tarafından Atina’da düzenlenen Yunanistan Ulusal Şampiyonası’nda gümüş madalya kazandı. Marmara Üniversitesi Fransızca Öğretmenliği bölümünde lisans eğitimine devam etmekte olan Mesut, Brazilian Jiu Jitsu sayesinde geçirdiği değişimle Corvos Effect’in en etkileyici temsilcilerinden biri.
Dylan BradleyCorvos Combat İstanbul Eğitmeni
1986 yılında Avusturalya’nın Sydney kentinde doğan Dylan, Brazilian Jiu Jitsu çalışmaya 2012 yılında Gracie Barra takımıyla başladı. Aynı yıl Triple Bull Şampiyonası’nda gümüş ve bronz madalya kazandı. 2014 yılında AFBJJ (Australian Federation of BJJ) tarafından düzenlenen Spring Cup’ta bronz ve Carlos Gracie Senior Competition turnuvasında altın madalya kazandı. 2015 yılında Türkiye’ye taşınarak Corvos Combat ile çalışmaya başlayan Dylan 2016 yılında Burak Değer Biçer tarafından mor kuşak olarak derecelendirildi ve Corvos Combat eğitmenler ailesine katıldı.
Devran Umut TuzlaCorvos Combat Ankara Eğitmeni
1990 yılında doğan Devran savaş sanatlarıyla 2011 yılında okul için gittiği Belarus’un Minsk kentinde tanıştı. Minsk Fight Academy’de Brazilian Jiu Jitsu çalışmaya başlayan Devran Türkiye’ye döndükten sonra 2015 yılında Corvos Combat’la çalışmaya başladı. Aktif olarak Corvos Combat Ankara’da eğitmenliğine devam etmektedir.

Başarıları: Polonya 2014 Abu Dhabi Selection Turnuvası bronz madalya (-88 kg), Belarus 2014 Ulusal Sambo Şampiyonası bronz madalya (-93 kg)

Ali Ekber ÖzçelikCorvos Combat Saray Bosna Eğitmeni
1991 yılında Diyarbakır’da doğdu. Lise öğrenimi gördüğü sırada Kickbox yapmaya başladı. 2012 yılında Corvos Combat ailesine katılarak BJJ ile tanıştı. 2013 yılında Eğitmen olmaya karar vererek Diyarbakır Jandarma Komutanlığı’nda ders vermeye başladı. 2015 yılında Bosna Hersek’e taşındı ve International University Of Sarajevo Mimarlık bölümünde lisans eğitimi görmeye başladı. Ali Ekber Corvos Combat eğitmenliği görevine Saray Bosna’da da devam etmektedir.
Fırat AkdenizCorvos Combat Ankara Eğitmeni
1991 yılında doğdu, savaş sanatlarıyla 2011 yılında Kickbox ile tanıştı. 2014 yılında Corvos Combat Ankara’da BJJ ile tanışan Fırat aynı yıl IBJJF tarafından Almanya’da düzenlenen Münih Şampiyonası’nda gümüş madalya kazandı. 2016 yılında Ankara Üniversitesi’nden Ziraat Mühendisi olarak mezun olan Fırat aynı zamanda Corvos Combat Ankara’da eğitmenlik yapmaktadır.