MMA Nedir?

MMA, Mixed Martial Arts, yani Karma Dövüş Sanatları, güreş, Brazilian Jiu Jitsu, Muay Thai ve boksun teknik kombinasyonlarını kullanan zorlu fakat çok heyecanlı ve etkin bir full-contact sporudur. İki dövüşçü birbiri üzerinde savunma, mücadele ve saldırı teknikleri ile üstünlük sağlamaya çalışır. Farklı dövüş sporlarına ait bu teknikler içerisinden yumruk, tekme, eklem kilitleme, boğma, yere indirme ve fırlatma hareketleri MMA’de kullanılır. Galibiyet genellikle submission, yani pes ettirme veya knock-out şeklinde gerçekleşir. 

MMA alanında, başta Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere 21 ülkede profesyonel turnuva ve organizasyonları düzenlenmektedir. UFC, ONE FC ve ROAD FC bunlar içerisinde en çok bilinen ve izlenenlerdir. Striking (vurma) ve grappling (tutma) taktiklerinin aynı anda kullanılabilmesi nedeniyle MMA izlemesi en heyecanlı dövüş sporlarından biridir. Bu da izleyici ve takipçi sayısının kısa sürede büyük rakamlara ulaşmasını sağlamıştır. Bugün, dünyadaki MMA seyircisinin neredeyse futbol seyircisiyle aynı miktarda olduğu düşünülmektedir. 

Kimler MMA Yapabilir?

MMA profesyonel veya amatör olarak yapılabilen bir spordur.  Her yaştan, her cinsiyetten ve beceri seviyesinden kişi, istediği takdirde MMA eğitimi alabilir. Ancak MMA’de başarılı olmak için vücudunuzun yüksek eforlu antrenmanlara alışkın olması gerekir. Eğer değilseniz, öncesinde farklı spor dallarına yönelerek, vücudunuzu MMA’e hazır hala getirebilirsiniz. Oldukça sert görünmesine rağmen MMA, “Unified Rules of Mixed Martial Arts” adı altında sıralanan, son derece katı kuralları olan bir spordur. Tecrübeli eğitmenler tarafından sağlanan güvenli bir ortamda yapıldığında,  antrenmanlarda sakatlanma riski minimuma iner.

MMA İstanbul’da Nerede Yapılır?

MMA İstanbul içerisinde Corvos Combat ailesine katılarak yapabileceğiniz bir spor. Corvos Combat’ta Türkiye’nin MMA adına uluslararası arenada kendini kanıtlamış dövüşçülerini yetiştirmiş bir isim olan Burak Değer Biçer önderliğinde eğitim alırsınız. WFC ve One FC gibi organizasyonlarda başarı göstermiş profesyonel sporcularımız ile aynı minderde dövüşürsünüz. Kulübümüzde profesyonel takımımız Corvos Pro Team’e katılma şansına da sahip olabileceğiniz gibi, amatör olarak eğitiminize devam edebilirsiniz. Düzenlediğimiz çeşitli organizasyonlar dahilinde, dünyaca ünlü MMA dövüşçülerinin exclusive seminerlerine katılabilirsiniz. 

MMA’in faydaları nelerdir?

Corvos Combat MMA programı, dövüş sporu meraklıları ve fitness seviyesini bir sonraki adıma çıkarmak isteyen herkes için benzersizdir. Burada tüm vücudunuzu kullanarak yaptığınız antrenmanlar sayesinde maksimum derecede yağ yakımı sağlarsınız. Hızlı ve yüksek temposuyla güç ve kondisyonunuzu en ideal şekilde geliştirirsiniz. Yerde ve ayakta etkin bir şekilde mücadele etmeyi öğrenerek, fiziksel becerilerinizi maksimum kapasiteyle kullanmayı öğrenirsiniz. Bu şekilde, daha fit ve sağlıklı olmanın yanı sıra, özgüveninizi, zihinsel direncinizi ve disiplininizi geliştirme imkanı elde edersiniz. Gündelik hayatta kendini koruyabilme yetisinin yanında, Corvos Combat minderinde başlayıp ömür boyu sürecek dostluklar da MMA eğitimi ile elde ettiğiniz değerler içindedir.


Corvos Combat’ta dövüş sporları alanındaki yetkinliğimiz, hem dünya şampiyonluğuna oynayacak profesyonelleri hem de gündelik hayatında daha zinde hissetmeyi isteyen amatör dövüşçüleri yetiştirebilmeyi mümkün kılıyor. Sizler de Corvos Combat minderinde, MMA dünyasına adım atmak veya kendinizi daha da geliştirmek istiyorsanız, bizleri 0539 593 4040 şeklindeki numaramızdan arayabilir veya
ders programımıza göz atabilirsiniz.