Kimler BJJ yapabilir?

Antrenmanlarımıza, “spor” yapmalarına engel olacak herhangi bir fiziksel engeli olmayan her yaştan, cinsiyetten, kilo ve boydan birey katılabilir.

Çocuklar BJJ yapabilir mi?

5 yaşından itibaren çocuklar da BJJ yapabilir. Corvos Kids programımız bünyesinde çocuklar yetişkinlerden ayrı olarak özel gruplar halinde çalıştırılmaktadır.

BJJ çocuklarda denge, esneklik, koordinasyon, disiplin ve dikkat yeteneklerinin gelişmesini desteklemektedir. Sosyalleşirken özgüveni de gelişen çocuklar, ders içindeki eğlenceli aktiviteler sayesinde eğlenirken öğrenirler. 

Dersler nasıl yapılıyor, ne kadar sürüyor?

Programlarımızdaki derslerin çoğu 90 dakika sürüyor. Isınma ile başladıktan sonra dersin ana kısmı yani teknik öğrenilen kısım geliyor. Ardından teknikleri uygulayarak yaptığımız antrenman şekli olan sparring (rolling) ile ders sona eriyor.

Ne kadar sürede BJJ öğrenebilirim?

Kişinin branşa olan yatkınlığı, atletik seviyesi, derslere olan devamlılığı ve düzeni, ders esnasında gösterdiği dikkat öğrenme sürecini hızlandıran unsurlardır. Derslerde devamlılığını koruyan “ortalama yetenekte” bir öğrenci yaklaşık 6 ay sonra temel teknik ve konseptleri zorlanmadan uygulayabilecek hale gelir.

Bir yılın sonunda bu teknik ve konseptleri daha akıcı bir şekilde uygulamaya başlar. Derslerde öğrenilen teknikler farklı uygulamaları ve ayrıntıları ile birçok kez çalışılarak mükemmel hale getirilir. 

BRAZILIAN JIU JITSU

Corvos Combat Türkiye’nin en büyük ve kapsamlı Brazilian Jiu Jitsu okuludur. Aynı zamanda Türkiye ve Azerbaycan’ın ilk Brazilian Jiu Jitsu  ve MMA okulu olan Corvos Combat’ta derslerimiz Türkiye’nin ilk BJJ siyah kuşağı olan Burak Değer Biçer önderliğinde, ülkenin en deneyimli ve başarılı eğitmenleri tarafından verilmektedir. 

Brazilian Jiu Jitsu programımızda kaldıraç kuvveti, denge ve vücut mekaniğinizi kullanarak öğreneceğiniz boğma, eklem kilidi ve kırış teknikleri dışında pozisyonel teknikler ve konseptler ile yer kontrolünü de öğreniyor olacaksınız. Stres altındayken hızlı ve etkin karar verebilmeniz ve konsantrasyon sürenizin artması gibi faydalarının yanında BJJ programımızın temel amacı sizi yer kontrolü ve submission tekniklerinde ustalaştırmaktır.

Brazilian Jiu Jitsu Nedir?

Brazilian Jiu Jitsu tarihi ve faydaları hakkında daha detaylı bilgilere ulaşmak için blog sayfamızda bulunan Brazilian Jiu Jitsu nedir? yazımızı inceleyebilirsiniz.

MMA (Karma Dövüş Sanatları)

Corvos Combat MMA porgramında farklı disiplinlerden birçok elementin birleştiği bir eğitim alıyor olacaksınız. Karma Dövüş Sanatları güreş, Brazilian Jiu Jitsu, Muay Thai ve Boks’un teknik kombinasyonlarını kullanan zorlu fakat heyecanlı ve etkin bir full-contact sporudur. 

Corvos Combat’ta eğitiminizi, WFC ve One FC gibi organizasyonlarda başarı göstermiş sporcularımız ile aynı minderde, Türkiye’nin MMA adına uluslararası arenada kendini kanıtlamış dövüşçülerini yetiştirmiş olan Burak Değer Biçer önderliğinde verilen derslerde alıyor olacaksınız.

Corvos Combat MMA programı, dövüş sporu meraklıları ve fitness seviyesini bir sonraki adıma çıkarmak isteyen herkes için benzersiz bir program.

MMA (Karma Dövüş Sanatları) Nedir?

1900’lü yılların başlarından itibaren tüm dünyaya Brazilian Jiu Jitsu ile meydan okuyan Gracie ailesi «En üstün dövüş sanatı hangisidir?» sorusunun yanıtının BJJ olduğunu kanıtlamıştır. Brezilya’da meydan okudukları dövüşçüler, onları durdurmak adına birkaç savaş sanatını kombine etmek durumunda kalarak “Vale Tudo” olarak anılan dövüş sporunun doğmasına neden olmuşlardır. Bu karşılaşmaları Amerika Birleşik Devletleri’ne taşıyan Gracie ailesi, resmi formatta düzenlenen ve günümüzde izlenme sayısı ile Moto GP’yi geride bırakan The Ultimate Fighting Championship’in kurulmasına neden olmuşlardır. 1993 yılında ilk bölümü düzenlenen UFC, kilo ve zaman kısıtlaması bulunmayan, dövüşçülerin sadece göz oyma ve rakiplerini ısırmalarına izin verilmeyen ve dövüşlerin hakemin durdurması (nakavt veya sözlü/hareketli olarak bildirilen teslimiyet) ile sona eren karşılaşmalardan oluşmaktaydı. «Brazilian Jiu Jitsu’ya karşı tüm savaş sanatları» başlığıyla start alan bu turnuvada Gracie ailesini ve Brazilian Jiu Jitsu’yu temsilen Royce Gracie kafese girerek karşısına çıkan ve çeşitli diğer disiplinlerde kendilerini kanıtlamış tüm rakiplerini pes ettirerek BJJ’nin üstünlüğünü tekrar tüm dünyaya göstermiştir.

Batı’daki kökenleri çok daha eskiye dayanan Karma Dövüş Sanatları, M.Ö. 7. yüzyılda düzenlenen Olimpiyat Oyunları’na dahil olan Pankreas (Pankration) adındaki spora dayanmaktadır. Pankration kelimesi Yunanca’da “tüm” anlamına gelen “Pan” ile güçler anlamına gelen “Kratos” kelimesinden türetilmiştir ve Helenik boksun güreş ile olan kombinasyonundan oluşmaktaydı. Karşılaşmalarda yalnızca iki kural bulunuyordu, rakibi ısırmamak ve gözlere zarar vermemek. Karşılaşmalar taraflardan birinin yenilgiyi kabul etmesi veya bilincini kaybetmesi ile bitirilirdi fakat bazı durumlarda dövüşçülerden birinin veya ikisinin ölümüyle son bulurdu. Kullanılan teknikler arasında yumruk, eklem kilidi, fırlatma teknikleri, dirsek ve diz vuruşları bulunurdu. Efsaneye göre Büyük İskender M.Ö. 4. yüzyılda büyük bir bölümünü Pankreas dövüşçülerinden seçerek kurduğu ordusuyla Hindistan’ı feth etmiştir ve günümüzde kökeni Asya olarak kabul edilen tüm savaş sanatlarının doğuşu da Büyük İskender’in fetih dönemine denk gelmektedir.

Hem vurma (striking), hem tutma (grappling) tekniklerinin bir arada kullanılması sebebiyle görsel olarak izlenmesi en heyecanlı dövüş sporu dalı olan MMA’in başta Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere 21 ülkede profesyonel olarak turnuva ve organizasyonları düzenlenmektedir. 

MMA’in Faydaları

 • Corvos Pro Team’in profesyonel dövüşçüleriyle aynı minderde antrenman yapabilirsiniz
 • Corvos Pro Team’e katılma şansına sahip olabilirsiniz.
 • Amatör veya profesyonel olarak MMA maçlarında dövüşebilirsiniz.
 • Eğitiminizi Türkiye’nin MMA adına uluslararası arenada kendini kanıtlayan dövüşçülerini yetiştirmiş olan Burak Değer Biçer’den alırsınız. 
 • Tüm vücudunuzu kullanarak yaptığınız antrenmanlar sayesinde maksimum derecede yağ yakımı sağlarsınız
 • Dünyaca ünlü MMA dövüşçülerinin exclusif seminerlerine katılabilirsiniz. 
 • Hızlı ve yüksek temposuyla güç ve kondisyonunuzu geliştirmek için ideal bir programdır.
 • Yerde ve ayakta etkin bir şekilde mücadele etmeyi öğrenirsiniz.

MUAY THAI

Muay Thai dünyadaki en etkili savaş sanatlarından birisi olarak bilinmektedir. Günümüzde eski dönemlerin mistik ve gerçek savaşçı kültürünü yaşatan ender savaş sanatlarından birisidir. Tayland’ın binlerce yıllık geçmişe sahip savaş sanatları ailesi “Muay Boran”a ait olan Muay Thai efektifliği, basitliği ve muazzam denge gücüyle bilinmektedir. Kru ünvanına sahip Ediz Aydın tarafından verilen derslerimize katılarak, dünyanın en etkili sistemlerinden birini öğrenme şansını Corvos Combat ayrıcalığı ile yaşayın. 

Muay Thai NEDİR?

Kesin başlangıç tarihine dair elimizde herhangi bir kaynak olmayan Muay Thai, günümüze ulaşan efsane ve mitlerden anlaşıldığı kadarıyla 2000 yıllık bir geçmişe sahiptir. Siyam olarak anılan ülkenin bölünmesiyle birlikte oluşan ülkelerden bugün ağırlıklı olarak Tayland’da kullanılan savaş sanatı sistemleri ailesi olan “Muay Boran”a aittir. Siyam’ın bölünmesinden sonra her ne kadar bölge sınırları değişse de Tayland’a komşu olan Myan Mar’ da uygulanan “Bando” veya “Lethwai” ve Kamboçya’da yapılan “Khmer Boksu” ile büyük benzerlikler gösterir. 

Muay Thai’ın saldırı tekniklerinde vücudun ağırlık merkezi kullanılır, teknikler en çok ağırlığın dağılmadığı dirsek ve diz eklemleriyle yapılır. Günümüzde eski dönemlerin mistik ve gerçek savaşçı kültürünü yaşatan ender sporlardan birisidir. Savaş alanında doğan bir sanat olması nedeniyle içinde sınır barındırmayan Muay Thai, baş, diz, dirsek, yumruk, kalça ve kaval kemiği gibi vücut uzuvlarının kullanıldığı ve full-contact ailesine ait bir sanattır. Günümüzde 3 ana dala ayrılan Muay Thai profesyonel, amatör ve geleneksel olarak çalışılmaktadır.

Muay Thai’ın Faydaları

 • Derslerinizi Kru ünvanına sahip, uluslararası ve ülke içinde birçok derecesi bulunan, sanatını hem ruhsal hem de bilimsel olarak geliştirmek adına günümüzde Siyam adıyla anılan bölgede 15 yıl yaşamış olan Ediz Aydın’dan alabilirsiniz
 • Yüksek tempolu ders programı sayesinde yağ yakımı ve form tutmanız için mükemmel bir aktivitedir
 • Kondisyonel ve kardiyovasküler antrenmanlar için iyi bir alternatiftir

SELF DEFENSE

Günümüzün tehlikeli ve kaotik dünyası karşısında kendimizi savunabilmek oldukça kritik bir öneme sahiptir. Günlük yaşamda kendinizi ve sevdiklerinizi korumak için kullanacağınız programımızı kontrollü bir ortam altında çalışarak bir saldırının nasıl gerçekleşeceğini, saldırganla nasıl yüzleşeceğinizi ve tehlikeyi nasıl kontrol altına alacağınıza dair gerekli bilgileri öğreniyor olacaksınız. 

Günümüzde ve ülkemizde özellikle kadınlara karşı sürdürülen şiddet olaylarının %90’ını boğuşma ile geçmektedir. Bu alanda BJJ ve GJJ ön plana çıkarak yakın mesafede kişiyi kontrol etmemizi sağlayan ve bilimsel bir yaklaşımla kişiyi etkisiz hale getiren tekniklerden oluşur. Kurucuları Helio ve Carlos Gracie tarafından Dünya’ya tanıtılan BJJ, sadece diğer sistemlere olan üstünlüğü ile değil aynı zamanda kontrol altında sunulan, darp ve şiddet içermeyen, güce değil tamamen denge, zamanlama, vücut mekaniği ve kaldıraç kuvvetine dayanan öğretisiyle dünyadaki çoğu self defense sisteminden kendisini ayırmaktadır.

İçgüdülerinizi okumayı, saldırıyı ve saldırgan potansiyeline sahip kişilerin beden dilini analiz etmenizi sağlayacak olan programımız sayesinde siz de korkmadan tehlike karşısında kendinizi savunmayı öğrenin. Sizi tehlikeli durumlardan korunaklı bir şekilde uzaklaştırabilmek adına Brazilian Jiu Jitsu ve Gracie Jiu Jitsu’da kullanılan tekniklerden oluşturduğumuz programımız aynı zamanda BJJ, Muay Thai ve MMA programlarımızın bir parçasıdır. Programımız, gerçekçi antrenman şekli sayesinde hızlı bir şekilde düşünüp karar verme yetinizi geliştirerek karşılaştığınız tehlikelerden uzaklaşmak için size gereken özgüveni sağlamakta yardımcı olacak.  

Self Defense’in Faydaları

 • Kendinizi ve sevdiklerinizi savunmayı öğrenirsiniz
 • Kendinize olan güveniniz artar
 • Stres altında düşünme ve etkin karar verebilme yeteneğiniz gelişir
 • Konsantrasyon sürenizde artış sağlar
 • Tüm vücudunuzu kullanarak yaptığınız antrenmanlar yağ yakımınıza katkıda bulunarak form tutmanızı kolaylaştırır

CORVOS KIDS

Corvos Kids programımızın amacı Brazilian Jiu Jitsu sayesinde çocuklarınıza ihtiyaçları olan yaşam becerilerini kazandırmaktır. Corvos Kids derslerimizde geleceğin şampiyonlarını ve liderlerini yetiştirmek için Brazilian Jiu Jitsu’yu bir araç olarak kullanarak çocuklara ihtiyaçları olan özgüven, zihinsel güç, disiplin, dikkat ve diğer bir çok beceriyi geliştirmelerinde yardımcı oluyoruz.

Programımızda vuruş (yumruk, tekme) kullanılmamaktadır. Brazilian Jiu Jitsu’da amaç kişiye zarar vererek durdurmak değil onu kontrol altına almaktır. Bu faktör arkadaşlarıyla ve çevreleriyle iletişimlerinde çocukları agresif olmayan, kontrollü bir yapıya teşvik eder. Brazilian Jiu Jitsu aynı zamanda ”Vücut Satrancı” olarak bilinir. Aksiyon ve reaksiyon şeklinde oluşan teknikler zinciri sayesinde çocuğunuzun vücudunu olduğu kadar zihnini de aktif olarak kullanmasını sağlar.

Çocuklar için Brazilian Jiu Jitsu’nun Faydaları

 • Fiziksel ve psikolojik olarak her durum altında kendisini savunmayı öğrenir
 • Kendisine olan güveni artar
 • Sosyalleşir ve yeni bağlar kurmayı öğrenir
 • Fiziksel yeterliliği artar ve kendisini daha iyi tanır
 • Denge ve koordinasyon yetenekleri gelişir
 • Disiplinli olmayı öğrenir
 • Liderlik duygusu gelişir
 • Kendisini ifade etmeyi öğrenir ve iletişim duygusu gelişir
 • Takım olarak çalışmayı, yardımlaşmayı ve sportmenliği öğrenir

SUBMISSION GRAPPLING

Corvos Combat’ın Submission Grappling programı No-Gi Brazilian Jiu Jitsu, Sambo ve diğer teslim alma (submission) sanatları üzerine kuruludur. Türkiye’de detaylı olarak Submission Grappling eğitimi veren tek MMA okulu Corvos Combat’tır. 

Biz Corvos Combat olarak her yönüyle iyi bir dövüşçü olmanın MMA ve Brazilian Jiu Jitsu adına birçok fırsat barındırdığına inanıyoruz. Günümüzde çoğu Brazilian Jiu Jitsu turnuvası dövüşçülerine aynı zamanda No-Gi (kimonosuz) dövüşme fırsatı tanımaktadır. MMA’de ise rakibi yere aldıktan sonra üzerinde etkinliğimizi kanıtlamak ve rakibimizi teslim almak/pes ettirmek adına kullandığımız Submission Grappling, hızlı, dinamik ve heyecan verici temposuyla form tutmak için en iyi Corvos Combat programlarından birisidir. 

Submission Grappling Nedir?

Submission wrestling/grappling, kenetlenme (clinch) ve yerde dövüş (ground fighting) tekniklerine odaklanan, geleneksel güreş, Brazilian Jiu Jitsu, Judo (Ne Waza), Greco-Roman güreşi ve Sambo’da kullanılan çeşitli kontrol ve kırış teknikleri ile rakibin teslim alınmasını veya pes etmesini (submission) amaçlayan bir dövüş sporudur. 

Antrenman veya maç esnasında yırtılmaması için vücuda yapışan, şort, rashguard, tayt ve benzeri kıyafetler giyilerek yapılan bu spor aynı zamanda diğer branşlarda yasak olan toe hold, heel hook ve bilek kilidi gibi diğer teknikleri de kapsamaktadır.  

Genel olarak MMA okullarında yaygın bir şekilde öğretilen Submission Grappling, bu isim altında anılır ve dövüşçünün veya sporcunun “yerde dövüş” çatısı altındaki tüm etkinliğini gösterdiği alan olarak bilinir. Dövüşçülerin yerde dövüş ile ilgili kabiliyetlerini anmak için diğer sanatların isimleri yerine “Submission Grapping” ismi kullanılır.

Submission Grappling’in Faydaları

 • Kendinizi savunmayı öğrenirsiniz
 • Güç ve kondüsyon antrenmanlarınız için iyi bir alternatiftir
 • Her yönüyle iyi bir dövüşçü olmanıza katkı sağlar
 • Refleks ve teknik kabiliyetlerinizin gelişimini destekler

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share
Privacy Settings
We use cookies to enhance your experience while using our website. If you are using our Services via a browser you can restrict, block or remove cookies through your web browser settings. We also use content and scripts from third parties that may use tracking technologies. You can selectively provide your consent below to allow such third party embeds. For complete information about the cookies we use, data we collect and how we process them, please check our Privacy Policy
Youtube
Consent to display content from Youtube
Vimeo
Consent to display content from Vimeo
Google Maps
Consent to display content from Google