SIKÇA SORULAN SORULAR

Antrenmanlarımıza spor yapmalarına engelleyecek herhangi bir fiziksel engeli olmayan her yaştan, cinsiyetten, kilo ve boydan birey katılabilir.

5 yaşından itibaren çocuklar da BJJ yapabilir. Corvos Kids programımız bünyesinde çocuklar yetişkinlerden ayrı olarak özel gruplar halinde çalıştırılmaktadır.

BJJ çocuklarda denge, esneklik, koordinasyon, disiplin ve dikkat yeteneklerinin gelişmesini desteklemektedir. Sosyalleşirken özgüveni de gelişen çocuklar, ders içindeki eğlenceli aktiviteler sayesinde eğlenirken öğrenirler.

Programlarımızdaki derslerin çoğu 90 dakika sürüyor. Isınma ile başladıktan sonra dersin ana kısmı yani teknik öğrenilen kısım geliyor. Ardından teknikleri uygulayarak yaptığımız antrenman şekli olan sparring (rolling) ile ders sona eriyor.

Kişinin branşa olan yatkınlığı, atletik seviyesi, derslere olan devamlılığı ve düzeni, ders esnasında gösterdiği dikkat öğrenme sürecini hızlandıran unsurlardır. Derslerde devamlılığını koruyan “ortalama yetenekte” bir öğrenci yaklaşık 6 ay sonra temel teknik ve konseptleri zorlanmadan uygulayabilecek hale gelir.

Bir yılın sonunda bu teknik ve konseptleri daha akıcı bir şekilde uygulamaya başlar. Derslerde öğrenilen teknikler farklı uygulamaları ve ayrıntıları ile birçok kez çalışılarak mükemmel hale getirilir.