Güç ve Kondisyon & Fonksiyonel Fitness / Brazilian Jiu Jitsu Kahverengi Kuşak

2010 yılında BJJ ile tanıştı, Tayland’ın en büyük BJJ turnuvasında No Gi kategorisinde iki altın madalya kazandıktan sonra mavi kuşağa yükseldi. Büyük ve küçük çaplı pek çok turnuvada başarı gösterdikten sonra mor kuşak olarak derecelendirilen Taylan hoca 2017’nin Ocak ayında kahve rengi kuşağa yükseldi.

2013 ve 2014 yıllarında Tayland’da profesyonel basketbol takımlarıyla güç ve kondisyon antrenörü, fizyoterapist ve asistan koç olarak çalışma fırsatını yakaladı.

2013 yılında Tayland’ın ev sahipliği yaptığı Para-Archery dünya şampiyonasında Tayland milli takımının baş güç & kondisyon koçu (strength & conditioning head coach) olarak takımı dünya şampiyonasına hazırladı ve takım erkeklerde 1 altın ve kadın takım kategorisinde bronz madalya kazandı.

2015 yılında Lion’s Head Boxing & BJJ kulubünde baş BJJ antrenörü olarak derslerine devam etti.

2012 yılından itibaren freelance olarak PT, BJJ, Boks, Muay Thai, Aile Fitness, Çocuk Fitness ve Çocuk BJJ dersleri veren Taylan hoca 2018 yılından beri Türkiye’de yaşıyor ve turnuva dönemlerinde güç & kondisyon antrenmanlarımızda bizi bir sonraki seviyeye hazırlıyor.