Türkiye’nin ilk ADCC turnuvası, kulübümüz Corvos Combat tarafından Forge Global işbirliğiyle, 1-3 Kasım 2019 tarihlerinde Antalya’da gerçekleştirildi.  Başlangıç seviye, kadınlar, 35 üstü masters, yetişkin başlangıç seviye ve ileri seviye olmak üzere 6 kısımdan oluşan open turnuvada toplam 25 kategoride 89 maç oynandı. Organizasyonda Türkiye’nin yanı sıra, aralarında ABD, Almanya, Azerbaycan, Bosna Hersek, Fas, Irak, İran, Kazakistan, Kıbrıs, Kuveyt, Rusya ve Ürdün’ün de olduğu çok sayıda ülkeden gelen 105 sporcu ter döktü. 

ADCC TR Isınma

3 günlük grappling heyecanı sonunda sporcular toplam 22 altın, 20 gümüş ve 17 bronz madalya ile ödüllendirildi. Corvos Combat olarak 7 sporcumuzla katıldığımız turnuvadan iki yeni madalya ile evimize döndük.

ADCC TR Kural ve Hakem Semineri

Profesyonel sporcumuz Akhriev Akhmed’in müthiş flying armbar’ı turnuvaya damga vuran anlardandı. İki sporcuyu submit ederek turnuvayı tamamlayan Akhriev, profesyonel yetişkin kategorisi 76 kiloda altın madalyanın sahibi oldu. Kadın sporcularımızdan Alexia Contoguris ise bronz madalya ile ödüllendirildi.

ADCC TR Kural ve Hakem Semineri

Müsabakalar ve ödül töreninin yanı sıra organizasyon kapsamında ADCC hakemlik semineri de gerçekleştirildi.

ADCC, yani Abu Dhabi Combat Club, Birleşik Arap Emirlikleri lideri Şeyh Zayed’in oğlu Şeyh Tahnoon Bin Zayed Al Nahyan tarafından kuruldu. Bu çatı altındaki ilk müsabaka 1998 yılında gerçekleştirildi. İlerleyen yıllarda tüm dünyaya yayılarak, alanındaki en itibarlı turnuvalardan biri haline geldi. 

Corvos Combat olarak uzun yıllardan bu yana, ADCC ve IBJJF başta olmak üzere grappling alanındaki önde gelen uluslararası müsabakalara düzenli olarak katılım gösteriyoruz. Müsabaka deneyimine hem sporcularımızın profesyonel kariyeri hem de kulübümüzün bilgi birikimi açısından son derece önem veriyoruz.

ADCC TR Competitors

Türkiye’nin ilk yerel ADCC organizasyonunu hayata geçirerek, turnuva deneyimlerimizi katılımcılığın ötesine taşıdık ve ADCC’nin Türkiye temsilciliği görevimiz kapsamında büyük bir adım atmış olduk. Organizasyonun Corvos Combat ailesine teslim edilmesindeki süreçte, ADCC ekibiyle aramızda yıllar içerisinde tesis ettiğimiz ilişkiler ile tarafsızlığımız ve tecrübemiz bakımından yarattığımız güven büyük rol oynadı. Turnuvada sporcular tarafından gösterilen yoğun ilgi, bu adımımızın sadece kulübümüz için değil, BJJ disiplininin ülkemizdeki gelişimi bakımından da önemli bir dönüm noktası olduğunu ortaya koydu. 

ADCC TR Competitors

ADCC Türkiye turnuvalarının ikincisi 2020 yılının ilk yarısında gerçekleştirilecek. Detaylar ve takvim için bizi takipte kalın! 

Turnuvanın detaylı sonuçlarını incelemek için tıklayın:

https://smoothcomp.com/en/event/2664/results#!

Başantrenörümüz Burak Değer Biçer’in yazdığı blog postunu okumak için tıklayın;
https://bdbicer.com/adcc-turkiye-bjj-judo-gures-grappling-turnuvasi/

ADCC Turkish Open 2019 HL Videomuza göz atmak için;