BJJ  Fundamentals / Brazilian Jiu Jitsu Siyah Kuşak

Uğur hoca henüz 13 yaşında başladığı Muay Thai sporunun devamı olarak kendisini geliştirmek adına yeni bir branş arayışındayken 2010 yılında Corvos ailesiyle tanıştı ve vuruş becerilerine yenilerini eklemek için MMA ve Brazilian Jiu Jitsu’ya başladı. 2012 yılında mavi kuşak olarak derecelendirilerek baş antrenörümüz Burak Değer Biçer’e asistanlık yapmaya ve eğitmenlik kariyerine başlayan hocamız ilk müsabaka deneyimine 2013 yılında IBJJF Avrupa Şampiyonası’na katılarak başladı ve bundan sonra ilk profesyonel MMA maçına 2013 yılında Bakü’de çıktı.

Aynı yıl mor kuşak olarak derecelendirilen Uğur hoca bu yıl içinde ikinci BJJ turnuvasına Munih’te katıldı. İkinci kez IBJJF Avrupa Şampiyonası’na katıldıktan sonra 2015 yılında kahverengi kuşak olarak derecelendirildi.

2018 yılında Burak Değer Biçer’in ilk siyah kuşaklarından biri olarak derecelendirilerek aynı zamanda Türkiye’de yetişen ilk siyah kuşaklardan biri olmaya hak kazandı.

2012 yılından bu yana PT, BJJ & MMA grup dersleri ve Muay Thai üzerine dersler vermekte olan hocamız şu anda BJJ Başlangıç Seviye (fundamentals) derslerini vermekte ve bu spora yeni başlayan üyelerimize rehberlik etmektedir.